Kapat
88 ürün bulundu.

Doğum Günü Çiçek

Doğum Günü Çiçek

Doğum günü çiçekleri; değer verdiğiniz insanları dünyaya geldikleri günde mutlu etmek ve o günü özel kılmak için tercih edilebilecek en güzel hediye seçeneklerinden biri olarak karşınıza çıkar. Doğum günü geldiğinde her insan çevresindeki insanlar tarafından hatırlanmak ve bu güzel günde kutlanmak ister. Özel tasarım çiçek göndermek, doğum günlerini hatırlamanın en zarif yolu olarak dikkat çeker. Taze çiçeklerimizin eşsiz güzelliğini avantaja çevirmek için Türkiye'nin en iyi çiçek gönderme sitesi olan İris Çiçekçi' den online çiçek siparişinizi verebilirsiniz.

Doğum günlerine anlam katan ve karşınızdaki insana samimi şekilde ''iyi ki doğdun'' demeye aracı olan canlı çiçek buketleri, gören herkesi etkisi altına alabilecek görsel güzelliğe sahiptir. Mis kokulu çiçek türleri, uzun yıllardan beri içten sevgiyi dile getirmek için kullanılan bir aracıdır. Sevdiğiniz insanların dünyaya gözlerini açtığı özel günde onları mutlu edecek bir hediye arayışına girdiğinizde, özel günlerin ruhunu yansıtan şık bir doğum günü jestine imza atabilirsiniz. Söz konusu doğum günü gibi anlam yüklü bir gün olduğunda, yeni yaşına giren sevdiklerinizi kutlamak için çiçek siparişi vermek ne kadar zarif bir kişiliğe sahip olduğunuzu ispat eder. Bu yüzden taze çiçekler estetik güzelliği ile özel günlere yakışır bir hediye olarak değerlendirilmelidir. Tercih edilen doğum günü çiçek aranjmanları, duygularınızı aktarmanın en saf hali olarak mutlaka kullanılmalıdır.

Gerçek sevgiyi ifade etmek, günümüz şartlarında artık sadece kelimelerle sınırlı değildir. Buna bağlı olarak günümüz şartlarında samimi duyguları ve saf sevgiyi yansıtmanın birbirinden farklı birçok yolu olduğunu söylemek mümkündür. Bu yolları bilmek, doğum günü gibi özel bir günde kullanmak uzak mesafelerden bile en sevdiğiniz insanlara olan sevginizi gösterme fırsatı verir. Özellikle duygularını dile getirmek konusunda zorluk çeken kişiler için mis kokulu taze çiçek modellerini kullanmak, en güzel duyguları açığa çıkarma konusunda başarılı bir seçimdir. Bu anlamda doğum günleri, birbirini seven insanlar için kutlamayı hak eden en önemli özel günlerden biridir. Hayatınızda önemli yeri olan birinin dünyaya gözünü açtığı bugünde, yeni yaşının gelişini kocaman ve şık bir çiçek buketiyle kutlamak çok özel bir sürpriz olacaktır.

Eşinize, annenize, kardeşinize ya da yakın arkadaşlarınıza dünyaya geldiği bugün de iyi dileklerinizi iletmek için İstanbul çiçekçileri arasında fark yaratan İris Çiçekçi farkıyla birbirinden güzel çiçekleri gönderebilirsiniz. Online çiçek siparişi konusunda beklentileri karşılayan firmamızdan beğendiğiniz canlı çiçekleri sipariş verin ve aynı gün çiçek teslimatı özelliği ile dilediğiniz çiçeklerin kısa süre içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilmesini sağlayın. İris Çiçekçi sayesinde çiçek siparişi vermek hem çok keyifli hem de çok özel bir hediyedir.

Doğum Gününde Hangi Çiçek Gönderilir?

Doğum günü çiçekleri kategorisinde bulunan mis kokulu çiçek buketleri, her zevke ve her bütçeye hitap eden birbirinden farklı geniş bir yelpazeye sahiptir. Özel günler geldiğinde online çiçek siparişi vermek artık klişe bir hediye olarak görülse de bu bitkilerin görsel güzelliği karşısında etkilenmeyecek insan yoktur. Sonuç olarak biri tarafından düşünülmek çok değerli ve mutlu hissettirir. Mis kokulu taze bitkilerin sunduğu ayrıcalıklı özellikleri kullanarak, sevdiğiniz insanların dünyaya geldiği günü kutlamak çok doğru bir seçimdir.

Gören herkesi güzelliğiyle etkileyen canlı çiçekler, her özel günün şık kurtarıcısı olarak dikkat çeker. Bu sayede unutulmaz bir jeste imza atmak çok daha kolaydır. Yoğun çalışma hayatı olan ve mesafelerden dolayı bizzat sevdiği insanın yanında olamayan kişiler için online çiçek gönderimi çok pratik bir hizmettir. Doğum günlerinde bu hizmetin sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak için yapılması gereken sadece akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan İris Çiçekçi web sitesini ziyaret etmek ve beğendiğiniz çiçekleri aranjman haline getirmektir. Firmamızda doğum günlerinin ruhuna yakışan ve değer verdiğiniz insanları özel hissettiren birbirinden farklı birçok çiçek seçeneği vardır.

Doğum Tarihine Göre Hangi Çiçek?

Her ayın kendi ruhunu yansıtan bir çiçek modeli vardır. Doğum günü ayına göre çiçek tercihi yapmak, aslında çok özel bir anlam taşır. Ayrıca doğum günü olan kişinin doğduğu aya uygun bir çiçek alarak eşsiz bir jest yapma fırsatı verir. Her ayın sembol çiçeği ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Ocak: Kardelen,
 • Şubat: Menekşe,
 • Mart: Sümbül,
 • Nisan: Papatya,
 • Mayıs: Zambak,
 • Haziran: Gül,
 • Temmuz: Nilüfer,
 • Ağustos: Karanfil,
 • Eylül: Yıldızpatı,
 • Ekim: Kadife Çiçeği,
 • Kasım: Krizantem,
 • Aralık: Atatürk Çiçeği.

Bu çiçek seçeneklerini değerlendirerek, doğum günü geldiğinde sevdiğiniz insanlara ayına uygun farklı çiçeklerden şık aranjmanlar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde sunulan çiçek buketleri, özel günlere anlam katarken sıradan geçen bir günü unutulmaz hale getirir.

Doğum Günü İçin Çiçek Gönder

Doğum gününe yakışır şekilde aranjman haline getirilen çiçek buketleri; özel günlerde sıklıkla tercih edilebilir olan çiçeklerdir. Canlı çiçeklerin taze görünümü ve hafızalarda yer edinen mis kokusundan faydalanarak değer verdiğiniz insanların doğum gününe yakışır bir çiçek aranjmanı oluşturmak sizin hayal dünyanıza kalmıştır. Birbirinden farklı doğum günü çiçekleri arasından bir seçim yaparken, karşınızdaki insanın çiçek zevkini göz önünde bulundurarak seçim yapmak çok daha kolaydır. Bu şekilde tercih edilen mis kokulu canlı çiçekler, risksiz bir doğum günü hediye olarak gittiği yerde fark yaratır.

Tazeliği ve duruşuyla çok özel bir jest olan canlı çiçekler; kokusu, renkleri, dokusu ve tomurcuklarıyla çiçek açtığı mevsime göre farklı anlamları içerisinde barındırabilir. Beyaz güller ve kırmızı güller arasındaki fark bile değer verdiğiniz insanların doğum gününe yakışır bir çiçek seçimi yapmak istediğinizde yol gösterici olacaktır. Bu detayları dikkate alarak, en doğru ve en özel doğum günü çiçek aranjmanını oluşturabilirsiniz.

Doğum Günü Çiçek Çeşitleri

Mis kokusu ve hafızalara kazınan estetik güzelliği ile doğum günlerinde sevdiklerinizin yeni yaşını kutlamak için tercih edilebilecek çiçekler farklı zevklere hitap eder. Bu çiçekler şu şekilde sıralanabilir:

Orkide: Değer verdiğiniz birinin doğum gününü kutlamak ve yeni yaşına girerken onu sevdiğinizi göstermek için çiçekler çok güzel bir araçtır. Bu anlamda samimiyeti ve bağlılığı göstermek için en güzel fırsat olarak değerlendirilebilen orkideler, görsel açıdan son derece tatmin edici bitkilerdir. Bir masal perisini andıran görsel güzelliği ile değer verdiğiniz insanın dünyaya geldiği bu günü taçlandırmak tamamen size bağlıdır. Zarafet timsali olarak hafızalarda yer edinen orkideler; narin, nazlı ve daima ilgi isteyen bitki çeşitleri olarak bilinir.

Güller: Kırmızı güller; sevgi, aşk ve tutku gibi yoğun duygular söz konusu olduğunda ilk akla gelen bitkiler olarak bilinir. Aşkın ve romantik duyguların evrensel olarak da simgesi kabul edilen bu bitkiler, ayrıcalıklı özellikleriyle doğum günlerinin başrolünde yer alır. Dolayısıyla ikili ilişkilerin köklenmesini sağlar. Öyle ki bazı durumlarda ifade edilmesi zor olan duyguları ve gerçek aşkı ifade etmek için kırmızı güllerin coşkulu yönünden faydalanılabilir. Şık bir vazo içerisinde yer alan 40 kırmızı güller eşinizin ya da sevgilinizin dünyaya geldiği günü kutlayabilir ve bu romantik jest sayesinde onu dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz.

Karanfil: Mis kokusu ve parlak renk seçenekleriyle karanfiller, doğum günü gibi özel bir günün olmazsa olmaz parçasıdır. Kesme çiçekçilik söz konusu olduğunda ön plana çıkan karanfiller, özellikle serada yetiştirilebilir olduğundan her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Lilyum: güven ve masumiyet gibi duyguları temsil eden lilyumlar, bir diğer ismi zambak olarak bilinen çok özel bitkilerdir. Bu çiçekler kullanıldığı önemli günü özel kılmak konusunda son derece başarılı olurken, sade olmasından kaynaklı gösterişten uzak bir doğum günü kutlaması yapmak isteyen kişilerin ilk tercihidir. Birbirinden farklı renk seçenekleri ve dikkat çeken tasarımıyla değer verdiğiniz insanların doğum gününü lilyumlar sayesinde kutlayabilirsiniz. Değer verdiğiniz insanların yaşam alanına şık bir dekoratif dokunuş yapabilen bu çiçekler temiz, ferah ve modern bir görünüm oluşturma konusunda birebirdir. Dolayısıyla doğum günü gibi özel bir günün başrolünde yer alması kaçınılmazdır. Her mevsim rahatlıkla yetiştirilebilen zambaklar, her ortama beraberinde götürdüğü pozitif enerjiyle fark yaratmaya devam eder.

Doğum Günü Çiçek Fiyatları

Doğum günü çiçek fiyatları; tercih edilen çiçek modeline, özelliklerine ve firmaya göre değişiklik gösterir. İris Çiçekçi web sitesinde her zevke ve her bütçeye hitap eden doğum günü çiçeklerini bulmak mümkündür. Doğum günü çiçekleri arasından bir seçim yapmadan önce, firma seçimi konusunda dikkatli davranmak bir adım öne çıkan hoş bir jest yapmanızı sağlar. Doğru firmadan online çiçek siparişi vermek, değer verdiğiniz insanların özel günlerinde onlara yakışır ince jestler yapmanızı sağlar. Çiçek sektöründe son dönemde yaşanan yoğunluk, birbirinden farklı firmaların ortaya çıkmasına neden olduğundan zaman zaman hizmet kalitesinin düşük olması normaldir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak ve değer verdiğiniz insanlara karşı mahcup olmamak için her zaman kaliteyi ön planda tutan firmalardan çiçek siparişi vermelisiniz.

Çiçek sektöründe üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışıyla fark yaratan İris Çiçekçi, her kesime hitap eden geniş ürün portföyü ile farkını ortaya koyan bir firmadır. Doğanın insana sunduğu en özel hediye olan canlı çiçeklerin gerçek sevgiyi yansıtma konusundaki başarısının farkında olarak her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eden firmamız, profesyonel çiçek aranjmanları ile en özel anlarınıza eşlik eder. Geniş çiçek modellerinin yer aldığı İris Çiçekçi web sitesinde sevdiklerinize yakışır birçok farklı çiçeği aynı gün teslimat özelliği ile sipariş edebilirsiniz. Çiçek sektöründe özgün, kaliteli ve güvenilir aranjmanları bulabileceğiniz İris Çiçekçi ile en özel günlere unutulmaz bir imza atabilir ve romantik yönünüzü zarif şekilde ortaya koyabilirsiniz.