Kapat
18 ürün bulundu.

Orkideler

Orkideler

Orkideler; özel günlerde güzelliği ve zarafeti ile diğer çiçek çeşitlerinden hep bir adım önde olan zamansız bir hediye seçeneği olarak karşınıza çıkar. Canlı orkide türlerine göre bir seçim yapıldığında anneye, sevgiliye, kardeşe ya da yakın arkadaşlara özel günlerde unutulmaz bir jest yapma imkânı sunar. Mis kokusu ve dikkat çekici güzelliğinin yanı sıra, en samimi hisleri karşı tarafa iletme konusunda başarılı olan bu çiçekler her durumda işe yarar. Orkide çiçeklerinin içerisinde barındırdığı farklı anlamlar sevdiğiniz insanlara karşı içinizde büyüttüğünüz içten duyguları en şeffaf haliyle iletir. Bu durumda yerine uygun olan farklı renklerin hâkim olduğu orkideleri kullanmak her zaman çok işe yarar.

Orkidelerin farklı renkleri, sevdiğiniz insanları etkisi altına alacak ve unutulmaz görsel bir şölen yaşatır. Farklı renk seçenekleriyle sadakati, zarafeti ve asaleti yansıtan bu bitkileri anneye ya da sevgiliye hediye edildiğinde benzersiz bir hediye olarak hafızalara kazınır. Bu yüzden orkidelerin renkleri ve anlamları hakkında bilgi sahibi olmak için, İris Çiçekçi web sitemizden alanında uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz. Duruma uygun renklerde orkideleri kullanarak hayal ettiğiniz özel gün kutlamasına imza atabilirsiniz.

Ayrıca sadece özel günlerde değil, sevdikleriniz için sıradan günleri anlamlı kılmak amacıyla orkidelerin benzersiz güzelliğinden faydalanabilirsiniz. Beklenmedik bir anda gelen orkide çiçeği çok etkileyici ve düşünceli bir hediye olacaktır. Verilen değeri mis kokulu bir çiçeğin gölgesinde somutlaştırmanın en asil yolu orkidelerden geçer. Çeşitli renk seçenekleriyle fark yaratan bu bitkiler, doğanın insana sunduğu en güzel armağan olan birçok farklı çiçek modeli arasında ön plana çıkar.

Özellikle âşık olduğunuz insana orkide hediye etmek, aslında ona bu sayede ‘’seni ömrüm boyunca sevmeye devam edeceğim’’ demek anlamına gelir. Bu noktada özel günlerde orkidelerin hafızalarda yer edinen güzelliğini avantaja çevirmek tamamen sizin hayal dünyanıza kalmıştır.

Online Orkide Siparişi

Günümüzde teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi, online çiçek siparişi imkanın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Online çiçek siparişi ile sadece akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanarak dilediğiniz çiçekleri sevdiklerinizin adresine gönderme imkânı yakalayabilirsiniz. Bu anlamda online orkide siparişi hizmetinden faydalanmak için sadece İris Çiçekçi web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sevdiğiniz insana orkide çiçeği göndermek için yapmanız gereken sadece sipariş oluşturmaktır. Aynı gün adrese teslim edilen orkideler, mesafelerden dolayı yanında olmadığınız kişilere en özel anlarında varlığınızı hatırlatmasını sağlayacaktır.

İlgi çekici görüntüsü ve göreni etkisi altına alan renk seçenekleriyle uzun süre boyunca güzelliğini muhafaza edebilme özelliği olan orkideler zamansız hediyelerdir. Ev ve işyeri gibi yaşam alanlarında özgün bir dekorasyon unsuru olarak kullanılabilen bu bitkiler, bulunduğu ortamın enerjisini bir anda değiştirir. Bu özellikleri sayesinde özel günlerin favori çiçeği olarak kullanılan orkideler, hediye edildiğinde karşı tarafa kendini çok değerli hissettirir. Narin ve güzel yapısıyla dikkat çeken orkidelerin bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken detayları göz önünde bulundurmak ise bu bitkinin çok daha uzun süre görsel güzelliğini korumaya devam etmesini sağlar.

Özel günlerin başrolünde yer alan orkideler, hafızalarda yer eden mis kokusu ve narin görüntüsüyle her göreni hayran bırakır. Uzun ve naif gövdesiyle aslında çok hassas bir bitki olan orkideler, orkidegiller ailesinin bir üyesidir. Günümüzde bu zarif çiçeğin 800’den fazla çeşidi olduğu düşünülür. Pembe, mavi, beyaz, sarı ve kırmızı gibi farklı renk seçeneklerinin hâkim olduğu orkideler dünya genelinde ve ülkemizde çok sık tercih edilen çiçek türlerinden biridir. Tropikal mevsimleri seven orkideler doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı pek sevmediğinden buna dikkat etmek gerekir. Orkidelerin daha uzun süre güzelliğini sergileyebilmesini sağlamak için doğru koşullar altında bakımının sağlanması gerekir. Ayrıca bu bitkinin uzun gövdesi ve yaprakları genellikle çiçekli ve küçük bir yapıya sahiptir.

Orkide, iklim koşullarına karşı direnç sağlayabilen dayanıklı bir bitkidir. Yılda iki kez çiçek açması bu çiçeğin dikkat çeken özellikleri arasında yer. Doğru şartlar sağlandığı takdirde bir sene içerisinde 3-4 kere çiçek açtığı görülür. Bu güzel çiçekler ışıklı ortamları ve açık havayı çok severken, ışığı ne kadar severse sevsin direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Orkidelerin uzun ömürlü olmasını sağlamak için onları sularken musluk suyu kullanmak yerine içme suyu kullanılması tavsiye edilir.

Hassas yapıya sahip olmasının yanı sıra özel ilgi ve alaka isteyen orkideler, bakımı yapılmadığında kısa süre içerisinde solmaya başlar. Bu yüzden haftada en az iki kez sulamak orkide bakımı için önemlidir. Ayrıca bu çiçeklerin bakımında şeffaf saksılar kullanmak daha idealdir. Toprağının nemli olması gerektiği ve mevsim koşullarını göz önünde bulundurarak sulama süresi mutlaka düzenlenmelidir. Diğer yandan sulama işlemini sabah saatlerinde yapmak, orkidenin daha güzel çiçeklenmesini sağlamak açısından önemlidir.

Orkideler Hangi Özel Günlerde Hediye Edilir?

Orkideler, her özel günde rahatlıkla hediye edilebilir olan çok güzel bir çiçek türü olarak karşınıza çıkar. Bu yüzden anneler günü, sevgililer günü, evlilik yıldönümü, doğum günü başta olmak üzere kutlamayı hak eden her özel günde orkidelerin zarafetini avantaja çevirebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz birine orkide çiçeği hediye etmek için illa özel bir gün ya da kutlama olmasını beklemeye gerek yoktur. Orkidelerin güzelliğini kullanarak değer verdiğiniz insanların sıradan bir gününü anlamlı hale getirebilirsiniz. Hiç beklenmedik bir anda gelen orkideler, gittiği yerde içten bir mutluluk inşa etmenizi sağladığından çok ince bir davranıştır. Dolayısıyla orkideleri kullanarak bu doğal güzelliği sevdiklerinizin deneyimlemesi için her günü değerlendirmek tamamen sizin hayal dünyanıza kalmıştır.

Orkide Çeşitleri

Her orkidenin farklı bir anlamı barındırdığı dikkate alındığında, orkide çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Mavi Orkide: Asalet, güç ve barış gibi önemli unsurlar mavi orkidenin gölgesinde sunulabilir. Gittiği yerde enerji yükseltme özelliği olan bu çiçekler zarif görünümü ile beğeni kazanır. Ayrıca barışmak istediğiniz sevdiklerinize çiçek göndermek istediğinizde, tercih edilen mavi orkideler sevdiklerinizle aranızdaki buzları kısa sürede eritecektir,

Beyaz Orkide: Orkide söz konusu olduğunda ilk akla gelen her zaman beyaz orkideler olmuştur. Bu seçimin altında yatan en önemli sebep ise bilindiği üzere beyaz rengin saflığı ve masumiyeti simgelemesidir. Buna bağlı olarak beyaz orkide gerçek sevgi ve bağlılığı temsil eder. Birine beyaz orkide hediye edildiğinde, dürüstlüğü ve tazeliği ile en samimi hislerinizi yansıtma ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara beklenmedik jestler yaparak onları etkilemek istediğinizde beyaz orkideler son derece uygundur,

Mor Orkide: Mor orkideler ise asaleti simgeler. Geçmiş yıllarda kraliyet ailelerin en çok tercih ettiği renk seçeneği olan mor rengi, asaletin yanı sıra sadakat duygusunu karşı tarafa ifade etmek için oldukça idealdir. Sevdiğiniz birine mor orkide hediye ettiğinizde, aslında ona verdiğiniz değeri somut şekilde ona sunmuş olursunuz,

Sarı Orkide: Güneşten rengini aldığı sarı, sıcaklığın rengi olarak da nitelendirilebilir. Sarı orkidelerin bilinen bir diğer anlamı ise sevdiğiniz insanlara karşı içinizde beslediğiniz içten duyguları yansıtmaktır. Bu nedenle kardeşinize ya da yakın arkadaşınıza çiçek hediye etmek istediğinizde sarı orkidelere şans verebilirsiniz. Dostluk ve arkadaşlığın samimiyetini en derinden hissettiren bu narin bitkiler, nadir şekilde bulunmasından kaynaklı sarı orkidelerin mutluluk saçmasına olanak sunar,

Kırmızı Orkide: Tutku ver aruz gibi duyguların simgesi olan kırmızı orkideler, diğer orkidelerin yanında oldukça nadir bulunan bir türdür. Orkide çiçeklerinin ne anlam ifade ettiği düşünüldüğünde, tercih edilen orkidenin rengine göre bu anlamın değiştiği söylenebilir. Renkler, her konuda olduğu gibi çiçekler söz konusu olduğunda da farklı mesaj verme özelliğine sahiptir. Bu yüzden orkidelerin yoğun duyguları yansıtma konusunda sergilediği yüksek başarı, kırmızı orkidelerde daha baskın şekilde ortaya çıkabilir,

Pembe Orkide: Orkide denildiğinde naif ve masum duruşuyla pembe orkideler çok doğru bir tercih olarak değerlendirilebilir. Dikkat çekici görselliğinin yanı sıra, pembe orkideler unutulması mümkün olmayan güzel kokusuyla bilinir. Tatlı duruşu ve masum dokusu ile pembe orkideler değer verdiğiniz insanların en özel günlerinde onları mutlu etmek için kullanılabilir. Farklı renk tonları ile her göreni etkisi altına alan asaletin simgesi orkideler sayesinde, karşınızdaki insana beslediğiniz en içten duyguları samimi şekilde yansıtma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Orkide Fiyatları

Taze çiçekler; eşsiz güzelliği ile sevgi dilini yansıtmanın en güzel yollarından biri olarak kullanılmaya devam eder. Özellikle kutlamayı ya da destek olmak için iyi dilekleri iletiminin gerekli olduğu günlerde özenle hazırlanan şık çiçek aranjmanları; sevdiğiniz insanlara karşı içinizde beslediğiniz duyguları görsel olarak somut hale getirmenin en güzel yöntemlerinden biridir. Bu narin çiçekler arasında en sık şekilde rağbet gören seçenek olan orkideler ise duyguların tercümanı olmak konusunda son derece başarılıdır. Öyle ki görsel güzelliği ile orkideler en sert görünümlü kişilerin bile kalbini yumuşatır. Güneşin kendini gösterdiği mis gibi bir bahar gününde, eşsiz güzelliği ve mis kokusuyla kim orkideleri görerek güne başlamak istemez ki?

Ev ve işyeri gibi çok zaman geçirilen alanlarda dekoratif unsurlara yer vermek, ortamın ambiyansını tamamen değiştirir. Orkideler de bahar ayının gelmesiyle birlikte güzel çiçeklerini göstermeye başlayarak hayatın içerisinde yaşanan stres ve yorgunluğun bir yana bırakılmasını sağlar. Gövde yapısının ince olmasına rağmen aslında çok dayanıklı olan orkide çiçeği; bakımına özen gösterildiği sürece uzun yıllar tatmin edici görsel güzelliğini muhafaza edebilir. Ayrıca bu bitkinin çiçekleri de bu sayede daha kalıcı olabilir. Orkide çiçeği bakımı, cinsine göre farklı tarihlerde çiçek açar. Bu nedenle bilinenin tam aksine, çiçeklerini dönek bir orkidenin ölü olarak nitelendirilmesi yanlış olacaktır.

Orkide gibi her koşulda kullanıcılara görsel bir ziyafet veren çiçekleri sevdiğiniz insanlara gönderirken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise firma seçimidir. Son yıllarda çiçek sektöründe yaşanan gelişmeler, bu konuda çok fazla rekabetin yaşanmasına neden olmuştur. Bu rekabetin zaman zaman hizmet kalitesini düşürebileceği göz önünde bulundurulduğunda, her zaman kalite odaklı hizmet veren profesyonel firmalardan çiçek siparişi etmekte fayda vardır.

Orkide fiyatları konusunda bütçeye uygun cazip fiyat seçenekleri sunan İris Çiçekçi; orkidelerin gösterişli güzelliğini sevdiklerinize sunmak istediğinizde ayrıcalıklı seçenekler sunan bir firma olarak karşınıza çıkar. Orkide siparişi vererek sevdiği insanların yüzünde oluşan kocaman gülümsemenin sebebi olmak isteyen ince ruhlu kişiler, İris Çiçekçi web sitesine göz attığında birbirinden farklı renk seçeneklerine orkidelere tek tıkla göz atabilir. Firma olarak en özel anlara orkidelerin estetik zarafeti ile eşlik etmenizi sağlayan farklı çiçek çeşitlerini sunarken çalışma prensibimiz daima müşteri memnuniyeti elde etmektir. Sizde canlı çiçeklerden oluşan birbirinden farklı çiçek tasarımlarını zevkinize göre sipariş ederek değer verdiğiniz insanlara aynı gün adrese teslim olarak göndermek istediğinizde, İris Çiçekçi’nin geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Orkidelerin güzelliği İris Çiçekçi kalitesiyle buluştuğunda en özel anlara imza atmak kaçınılmaz olacaktır.