Kapat
6 ürün bulundu.

Solmayan Güller

Solmayan Güller

Son yıllarda daha sık adından söz ettiren solmayan güller, özellikle birbirine farklı hediyelerle beklenmedik sürprizler yapmak isteyen çiftlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Bu yüzden, günümüzde solmayan gül nedir sorusu çok fazla merak edilen bir konudur.

Güller; çok uzun süreden beri aşk ve sevginin en güzel ifade ediliş şekli olarak karşınıza çıkar. Her rengi ve her manası ayrı güzel olan bu zarif bitkiler, tutku dolu özellikleriyle ön plana çıkar. Aslında birine gül vermek, ona kalbinizi en temiz haliyle sunmak anlamına gelir. Bu yüzden güllerin bu asil ve dikkat çekici güzelliğini kullanmak için illa özel bir gün olmasını beklemeye gerek yoktur. Sıradan günlerde birine gül hediye etmek, ince kişiliğinizin hafızalara kazınmasını sağlar. Ancak her gül de en nihayetinde bir canlı olduğundan, günler içerisinde yavaş yavaş solmaya başlaması kaçınılmazdır. Bu hali ile yıllar yılı eski mektupların ve en sevilen kitapların içerisinde kurumaya bırakılan günler, en sevilen insandan geldiğinden özenle kurutularak yaprak dökene kadar vazosunda saklanır. Buna bağlı olarak solmayan güller, son dönemin en beğenilen ve görsel olarak tatmin edici olan hediye seçeneklerinden biri olarak dikkat çekicidir.

Solmayan güller, günümüz koşullarında artık sadece bir hayal olmaktan çıkmıştır. Sevdiğiniz insanların doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde, sevgililer gününde ve özel kılmak istediğiniz her günde solmayan gül çeşitlerini kullanarak dünyanın en mutlu insanı olmasını sağlayabilirsiniz.

Solmayan güller; İris Çiçekçi farkıyla sunulan özel cam kutusunda 2 sene boyunca aynı güzelliğini korumaya devam eder. Bu süre içerisinde suyla temas etmemesi çok önemli bir detaydır. Direkt olarak güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza edildiği takdirde, bu bitkilerin sahip olduğu canlı renginin solması söz konusu değildir.

Solmayan güller, özel bir işlemden geçirilerek ömrü 2 ile 4 yıla kadar uzatılabilen güller olarak karşınıza çıkar. Özel günlerde farklı renk seçeneği ile hediye olarak verilebilen bu zarif bitkiler için özel bir şoklama yöntemi kullanılır. Bu sayede hem renkleri hem de formlarını koruması mümkün hale gelir.

Söz konusu olan şoklama yöntemi, güllerin fotosentez yapmasını engelleyerek solmasının önüne geçmek amacıyla uygulanır. Çünkü ömürlerini 2 ve 4 yıla çıkarmak, ancak bu uygulama sayesinde mümkün olabilir. Değer verdiğiniz insanlara taze güllerin aksine modern ve şık bir dokunuş yapma özelliği olan solmayan güller, sıradan günleri anlamlı kılar.

Solmayan Gül Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trend hediye seçeneklerinin başında gelen solmayan gül tasarımlarını korumak gerekir. Kendiniz için ya da sevdiğiniz insanlar için solmayan gül sipariş ettiğinizde, uzun süre boyunca bu çiçeğin güzelliğini korumasını istemek oldukça normaldir. Bunun için dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir:

  • Solmayan güllerin doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Çünkü güneş ışığı, solmayan güllere zarar verir ve kısa süre içerisinde özelliğini kaybetmesine neden olur,
  • Bu özel çiçeklerin suyla temas etmemesi gerekir. Hatta solmayan güllerin nemli ortamlardan bile uzak tutulması önemlidir. Çünkü su ve nem, bu zarif çiçeklerin bozulmasına neden olur,
  • Solmayan güllere dokunmak doğru değildir. Fiziksel temas kurmak, bu çiçeklerin ömürlerini kısaltan unsurların başında gelir. Hatta ne kadar çok temas ederseniz, güller o kadar kısa süre içerisinde hayal ettiğiniz görünümü kaybeder.

Solmayan güller, özel bir işlemle doğal yapraklarının yerine yapılan bir gül çeşidi olarak nitelendirilebilir. Bu gül, gerçek bir gül kadar güzel kokar ve estetik güzelliği ile ön plana çıkar. Ancak gerçek güllerin yaprakları gibi solmazlar. Solmayan güller; genel olarak düğünler, özel etkinlikler, doğum günleri ve ev dekorasyonuna şık bir dokunuş yapmak için kullanılır.

Solmayan güller, gerçek gül gibi standart şekilde büyütülmezler. Bunun yerine özel bir işlem uygulanarak yapay şekilde üretilirler. Solmayan gül yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, güllerin ne kadar süre dayanacağını etkileyen önemli bir faktördür. Ayrıca solmayan güller uzun ömürlü olduğu için, düzenli olarak bakım ya da sulama ihtiyacı da yoktur. Bakımı son derece kolay olan bu çiçeklerin güneş ışığına maruz kalmasından kaçınmak ve aşırı sıcak ve soğuk havalardan korunması gerekir. Bunlar, solmayan güllerin ömrünü kısaltabilir. Gülleri sık sık sulamadan, nemli ortamda tutmakta fayda vardır. Aynı zamanda solmayan güller özel olarak işlenmiş oldukları için, doğal güller kadar hassas ve narin değillerdir.

Düğün, nişan, doğum günü gibi organizasyonlarda kullanılabilen solmayan güller, ofis ortamı içinde çok uygun bir seçimdir. Solmayan gülleri özel bir hediye olarak sunduğunuzda, en sert görünümlü kişilerin bile kalbinin pamuk gibi olduğunu görebilirsiniz. Çok özel bir hediye olduğu için, solmayan gülleri kullanarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Solmayan gül fiyatları; çiçeklerin rengine, boyutlarına, tasarımlarına göre değişkenlik gösterebilir. Solmayan güllerin fiyatları, gerçek güllerle kıyaslandığında çok daha yüksek olabilir. Ancak uzun ömürlü bir seçenek olduğu göz önünde bulundurulduğunda, uzun vadede daha avantajlı bir hediye seçeneği olduğu düşünülebilir.

Solmayan güller gerçek güller gibi kokarken, nemli bir bez ya da yumuşak bir fırça kullanılarak temizlenebilir. Sert bir fırça ya da su kullanmaktan kaçınmak gerekir. Solmayan güller, doğru koşullar altında bakıldığında aylarca dayanabilir. Ancak zaman içerisinde renklerinin solması mümkün olabilir. Solmayan gül, doğal güllerin yerini alabilen yapay bir gül çeşididir. Bakım gerektirmemeleri ve uzun ömürlü kullanım sunmaları; özel etkinlik, hediye seçeneği ve dekorasyonlar için uygun bir seçim olmasını sağlar. Solmayan güller, doğru koşullar altında saklandığında ve bakımı yapıldığında uzun süre görsel şölen yaratmaya devam edebilir.

Güller, aşk ve tutkunun en özel simgesi olarak kabul edilen ve dünyanın en sevilen çiçeklerinden biridir. Ancak güller estetik güzelliğinin yanı sıra, çok kısa ömürlü bitilerdir. Bu yüzden genel olarak birkaç gün içerisinde solar. Bu durum renkleri ile ilgi çeken mis kokulu taze güllere olan sevgiyi azaltmasa bile, farklılık arayan ve daha uzun ömürlü kullanım hayal edenler için solmayan güller olmazsa olmazdır.

Solmayan güller ile daha uzun süre boyunca bitkilerin yarattığı görsel şöleni hissetmek mümkün hale gelir. Dolayısıyla özel günlere anlam veren ve sevdiklerini mutlu etmek isteyen kullanıcılar için solmayan güller çok akıllıca bir çözümdür.

Solmayan Gül Siparişi

Özel günler, sevdiğiniz insanları hatırlamak ve minik jestlerle onlara verdiğiniz kıymeti göstermenin önemli olduğu bir gündür. Mis kokulu çiçekler; görsel güzelliği, farklı renk seçenekleri ve şık bir şekilde aranjman haline getirilen türleri ile her göreni etkisi altına alır. Sevgi dilini ifade etme konusunda başarılı olan çiçekler, bitki dünyasının yıldızı olarak herkesin ilgi odağı olmayı başarır. Eski zamanlardan bu yana özel günlerin olmazsa olmaz unsuru olarak kullanılan çiçek tasarımları, online çiçek siparişi imkanı ortaya çıktıktan sonra daha fazla ilgi çekici olmaya başlamıştır.

Özellikle uzak mesafelerden dolayı en sevdiği insanların özel gününde yanında olamayan kişiler için, mis kokulu çiçekler en güzel temsilci olarak görev alır. Ayrıca sadece özel günlerde değil, sıradan zamanlarda da mutluluk göndermek için bu güzel bitkilerden faydalanabilirsiniz. Karşısında sevdiği birinden gelen çiçek aranjmanından etkilenmeyecek insan yoktur. Her insan, mis kokulu rengârenk çiçeklerin gölgesinde kendini özel hissetmek ister.

Online çiçek siparişinin ortaya çıkması; bu konuda sektörde birçok farklı firmanın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yaşanan bu rekabet ortamında, sevdiklerinize karşı mahcup olmamak için kalite odaklı hizmet veren firmalara yönelmeniz tavsiye edilir.

Bu konuda her zaman üst düzey kalite standartlarında hizmet vererek rakiplerinden bir adım öne çıkan İris Çiçekçi, çiçek modellerinin ifade ettiği sevgi dilini en zarif şekilde yansıtan firmadır. Uzun yıllardır bu sektörde verdiği nitelikli hizmetlerle farkını ortaya koyan firmamız, özel anlarınıza modern ve eşsiz güzellikte çiçek aranjmanları ile eşlik etmek için her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eder.

Solmayan Gül Fiyatları

Her çiçeğin ifade ettiği farklı bir anlam olduğu göz önünde bulundurulduğunda, hangi çiçeğin hangi duyguyu temsil ettiği hakkında bilgi sahibi olmadığınızda İris Çiçekçi’nin alanında uzman ekibi gerekli desteği vermeye hazırdır. Geniş çiçek modellerinin yer aldığı İris Çiçekçi web sitesinde, her zevke ve her bütçeye uygun farklı çiçek tasarımlarını tek tıkla satın almak çok kolaydır. Ayrıca standart seçimlerin dışına çıkarak, daha uzun ömürlü bir çiçek seçimi yapmak isteyen kişiler için İris Çiçekçi solmayan gül kategorisinde özgün tasarımlar sunar. Sizde en sevdiğiniz insanlara beklemedikleri anlarda çiçek göndererek, onlara verdiğiniz kıymeti somutlaştırmak istediğinizde İris Çiçekçi web sitesine göz atarak, zevkinize hitap eden çiçek tasarımlarını sipariş verebilirsiniz.