Kapat
10 ürün bulundu.

Kır Çiçeği

Kır Çiçeği

Her bir parçasında birçok faydalı özellik barındıran kır çiçeği çeşitleri, doğallığı ile dikkat çeken papatya ailesine dâhil olan bir bitkidir. Doğa çiçekleri olarak bilinen güzel kır çiçekleri, ülkemizde ve birçok Avrupa ülkesinde genel olarak çiçek tarlalarına ekilir. Birbirinden güzel kır çiçeklerinden buket oluşturabileceğiniz gibi, şık kır çiçekleri aranjmanları ile ev dekorasyonunda duvara dekoratif bir çerçeve oluşturmak için de bu çiçekleri kullanabilirsiniz. Küçük olan bu bitkileri çerçeveleyerek, çok hoş ve doğal bir eser ortaya koyabilirsiniz. Kır çiçeklerinden tasarlanan bu güzel tasarım, evin her yerinde kullanılabilir. Kır çiçekleri güzel kokusu ve rahatlatıcı etkisiyle birbirinden farklı çiçekleri arasında ön plana çıkar.

Kır çiçeklerin sarı renk ortası ve beyaz yaprakları, her zevkten insanın beklentilerini karşılayan güzelliğe sahiptir. Davetlerde ve özel günlerde dekorasyona çok şık bir hava katarken, masanın ortasına doğal püsküllü çiçekleri yerleştirerek benzersiz bir atmosfer yaratılabilir. Konuklarınız, bu zarif bitkilerin güzelliği ile içini ferahlatan alanlarda keyifli vakitler geçirebilir.

Kır çiçekleri, farklı anlamlar için kullanılabilen bitkiler olduğundan birçok özel günün başrolünde yer alır. Ayrıca çayı çok yaygın şekilde kullanılan kır çiçekleri, dilimlenmiş kökleri ile başka kültürlerde gargara olarak tercih edilir. Kır çiçekleri herhangi bir bahçeyi, ortamı ya da iç mekanı güzelleştirmek için kullanılabilecek olan egzotik, güzel ve uzun ömürlü bitkilerdir. Bu zarif çiçekler parlaklık, neşe, yumuşak yapraklı olma özelliği ve farklı renk seçenekleriyle her kesime hitap eden çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bir Demet Kır Çiçeği

Bir demet kır çiçeği, gittiği yere pozitif enerjisiyle beraber eşsiz zarafetini de götürür. Sevdiğiniz insanlara çiçek göndermek istediğinizde, ilk akla gelen çiçekler her zaman kırmızı güller olsa bile farklı çiçeklere şans vermek karşı tarafın şaşırmasına ve mutlu olmasına neden olur.

Kır çiçekleri; kendine has duruşu ve canlı renk seçenekleriyle tüm zamanların en popüler çiçek çeşitleri arasında yer almaya devam eder. Bundan dolayı şık bir kutu içerisinde tasarlanan renkli kır çiçekleri, hafızalara kazınan çok güzel bir görünüm sergiler. Sevdiğiniz insanlara özel günlerini unutulmaz kılmak için bu özel çiçekleri göndererek, içinizde beslediğiniz sevgiyi ve samimi duyguları en zarif şekilde iletme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kır çiçekleri kullanılarak aranjman haline getirilen buketleri, aynı zamanda birçok özel gün için ideal bir seçim olarak tercih edilebilir. Klasik hale gelen çiçeklerin dışına çıkarak, kır çiçekleri ile en özel anlara imza atmak için farklı bir seçim yapabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ise sadece İris Çiçekçi web sitesinden, online sipariş imkanını kullanarak web sitemizde yer alan mis kokulu kır çiçeklerine göz atmaktır. Birbirinden şık ve gösterişli kır çiçeklerinden buket oluşturarak, doğadaki kır çiçeklerinin sunduğu ayrıcalıklardan dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Bahar Kır Çiçekleri

Renkleri ve görünümü ile farklı duyguları çağrıştıran bahar kır çiçeklerini kullanarak, içinizde beslediğiniz en samimi duyguları sevdiğiniz insanlara aktarmak için birbirinden güzel aranjmanları kullanabilirsiniz. Baharın en neşeli yönünü ön plana çıkaran, yaz mevsiminin pozitif enerjisini yansıtan rengârenk kır çiçekleri ile soğuk geçen kış günlerinin izlerini silmek mümkündür. Değer verdiğiniz insanlara rengârenk kır çiçeklerin oluşan özgün bir buket oluşturarak, mutluluk ve samimiyet dolu bir armağan sunabilirsiniz. Işıl ışıl renkleri ve samimi duruşu ile kır çiçekleri, sen sert görünümlü kişilerin bile kalbini fethedecek güzelliği ile dikkat çeker.

Baharın enerjisini ve kır çiçeklerin doğallığını yansıtan bu naif çiçekler sayesinde, sevdiğiniz insanlara beklemedikleri anlarda güzel sürprizler yapabilirsiniz. Saksıda, kutuda, vazoda ya da cam fanus içerisinde sunulan birbirinden şık kır çiçekleri; özel günleri kutlamak, özür dilemek ya da uzak mesafelerden sevdiklerinize varlığınızı hatırlatmak istediğinizde ideal bir seçim olacaktır. Nadide çiçekler arasında yer alan kır çiçekleri ile ince kişiliğinizi ortaya koyabilir ve sevdiklerinizin iç mekân dekorasyonuna unutulmaz bir dokunuş yapabilirsiniz. Doğanın en güzel armağanı olan kır çiçeklerinin sade duruşunun üzerine eklenen romantik ve duygu yüklü bir not, siparişinizi kişiselleştirerek gittiği yerde sizden bir iz taşır. Dolayısıyla hiç beklemediği bir anda karşısında kocaman kır çiçeklerinden oluşan bir buketi gören sevdikleriniz, kendini çok özel ve değerli hisseder.

Kır Çiçekleri Çeşitleri

Kır çiçeği çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Kırmızı Kır Çiçekleri: Özellikle Akdeniz ve Ege bölgesinde doğal olarak yetişen bir bitki türü olan kırmızı kır çiçekleri, sıcak iklimleri ve kumlu toprakları sever. Bahar ve yaz mevsimlerinde açan bu güzel çiçekler, kendine has kırmızı rengi ile her göreni kendine hayran bırakır. Çanak yapraklı bir bitki türü olmasının yanı sıra, çiçeklerinin boyutu yaklaşık 1-2 cm arasında değişir ve beş parçalı şekilde göze çarpar. Saf kırmızı rengi ile fark yaratan bu bitkinin yaprakları genel olarak tüysüz ve oval şekilli olma özelliğine sahiptir. Bu çiçeğin uzun ömürlü bir bitki olduğu söylenebilir. Bir kez yetiştirildiğinde, aynı bahçede uzun süre mevcut kalabilir. Ülkemiz başta olmak üzere, dünyanın birçok bölgesinde farklı amaçlarla yetiştirilen kırmızı kır çiçekler, bahçe ve park düzenlemelerinde kullanılır. Kırmızı kır çiçekleri, özel günlerde hediye olarak verildiğinde oldukça özel bir jest haline gelir,

Pembe Kır Çiçekleri: Pembe kır çiçekleri yaz ve bahar mevsiminde ortaya çıkarken, geniş yaprakları ve beyaz çiçekleri ile şerit şeklindeki yaprakları sayesinde göz doldurur. Geleneksel kır çiçeği görünümünde farklı bir yapısı olduğunu söylemek mümkündür. Pembe yaprakları sayesinde, çevresinde bulunan diğer bitkiler arasında rahatlıkla fark edilir. Dünya genelinde çok popüler bir bitkidir ve neredeyse herkes tarafından bilinir. Sağlık açısından birçok avantajı beraberinde getiren pembe kır çiçekleri, doğal güzelliği ile dünya genelinde çok satılır,

Mavi Kır Çiçekleri: Mavi kır çiçekleri, sıradışı çiçek arayışına giren kişiler için ideal bir seçimdir. Bu bitkiler genel olarak tam güneşli ve sıradan olan topraklarda bulunur. Çok yıllık ya da mevsimsel olabilen bu bitkiler, yaprakları oval ve yeşil olmasıyla dikkat çeker. Ancak bazı türlerinin gri tonlu yapraklarının olduğu görülebilir. İsmini renklerinden aldığı için, melodik mavi renkleri ile bahçeleri ve yaşam alanlarını güzelleştirme özelliğine sahiptir. İlkbahar ve yaz mevsimlerinin olmazsa olmazı olan mavi kır çiçekleri, yaklaşık 4-5 cm boyuttadır. Genel olarak yapraklarının arasından çıktığından kıvrık bir yapıya sahip olabilir. Öyle ki bazı türler, kırlarda adeta mavi halı olarak görülür. Doğal olarak bahçelerin enerjisini değiştirir ve tüm çeşitleri kelebekleri, polenleri ve arı toplayıcıları kendine çeker. Bu özelliklerinden kaynaklı mavi kır çiçekleri çok sık şekilde kullanılır,

Turuncu Kır Çiçekleri: Turuncu kır çiçekleri, sevdiklerine çiçek hediye ederken farklı bir seçim yapmak isteyen kişiler için uygundur. Doğal ve farklı görünümü ile doğanın sunduğu bu eşsiz güzelliğin sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak çok kolaydır,

Sarı Kır Çiçekleri: Sarı kır çiçekleri, doğaya yakın ve sıcak bir atmosfer oluşturmak isteyenler için en doğru adrestir. Güneşi hatırlatan sarı tonları ve doğanın insana sunduğu bu eşsiz armağanı harmanlayarak özel günlerde sevdiğiniz insanların yüzünü güldürmek istediğinizde, sarı kır çiçeklerini güvenle tercih edebilirsiniz,

Mor Kır Çiçekleri: Mor renginin asaleti ve kır çiçeklerinin saf güzelliği bir araya geldiğinde benzersiz bir çiçek buketi oluşur. Farklı çiçeklerle bir araya getirildiğinde özgün bir aranjman haline gelen mor kır çiçekleri, değer verdiği insanlara uzak mesafelerden destek olmak isteyen kişilerin kurtarıcısı olabilir.

Kır Çiçeği Özellikleri

Kır çiçeklerinin kullanımı, günümüzde çok yaygın şekilde karşınıza çıkar. Hem ev dekorasyonunda hem de en özel günlere imza atmak için kullanılan bu doğal bitkiler, sade bir ambiyans yaratmak isteyen kişiler tarafından ilk tercihler arasında yer alır. Kır çiçeklerinin ev dekorasyonu için olmazsa olmaz bir unsur haline geldiği söylenebilir. Bu bitkiler salon, yemek odası, yatak odası gibi farklı alanlarda bir sanat eseri edasıyla kendini gösterir. Öyle ki rüstik bir görünüm isteyenlerin yanı sıra, yaşam alanına modern bir dokunuş yapmak isteyen kişilerin tarzına uyum sağladığı için birçok kişiye hitap eder. Ayrıca özel günlerde bu bitkiler çok sık tercih edilir.

Açık hava düğünleri başta olmak üzere, bahar kutlamalarında ve düğün pastası gibi süslemelerde, masa dekorasyonunda kır çiçeklerine çok fazla rastlanır. Nişan törenleri, doğum günleri, anneler günü gibi özel günlerde kır çiçeklerini tercih etmek mümkündür. Ofis ve işyeri gibi kurumlarda kullanıldığında, ortamın enerjisini yükseltir. Ofis kapılarına yerleştirildiğinde, müşterilerin sıcak bir atmosfer yaşanmasını sağlar. Sevdiğiniz insanların doğum gününde, anneler gününde ya da sevgililer günü gibi duygu yüklü bir günde kır çiçeklerini kullanmak istediğinizde, bu zarif çiçekleri kendi zevkinize göre bir araya getirerek özgün bir aranjman oluşturabilir ve sade ancak anlam dolu bir hediye sunabilirsiniz. Sade, şık ve doğal görünüm sunan kır çiçekleri; evlerde, özel günlerde işyeri için bir jest olarak kullanılabileceği gibi, her mekanda farklı türde dekore edilebilir. Bu yüzden kır çiçekler, doğanın sade ve huzur veren yönlerini üstünde taşıdığı için sıcak bir hava yaratmak isteyen kişiler için son derece ideal bir seçimdir.

Kır Çiçekleri Fiyatları

Kır çiçekleri fiyatları, aranjman içerisinde yer verilen çiçeklerin türüne, modeline ve tercih edilen firmanın hizmet kalitesine göre değişir. Yani kır çiçeği aranjmanı fiyatını etkileyen birden fazla unsur olduğunu söylemek mümkündür. Tercih ettiğiniz kır çiçeğini hediye ederek unutulmaz bir hediyeye imza atmak için, ilk olarak firma seçiminde titiz davranmanız tavsiye edilir. Kaliteli ve güven odaklı hizmet veren bir firma, özel günlerde ya da sıradan zamanlarda değer verdiğiniz insanları mis kokulu bir çiçeğin gölgesinde mutlu etmek istediğinizde hayatınızı kolaylaştırır. Bu yüzden çiçek sektöründe yaşanan rekabet göz önünde bulundurularak, her zaman nitelikli çiçek aranjmanlarını satışa sunan firmalara yönelmek gerekir.

İris Çiçekçi; canlı çiçeklerin narin ve asil yönlerini ön plana çıkarmak gerektiğinde, üst düzey kalite standartlarında hizmet anlayışı ile dikkat çeken profesyonel bir firmadır. Çiçeklerin her durumda gerçek sevgi dilini yansıtması, bu zarif bitkilerin her anın başrolünde yer almasına neden olmuştur. Bu yüzden ne zaman hangi çiçeğin kullanılması gerektiğini de çok iyi bilmek gerekir. Çiçeklerin ifade ettiği duygu ve anlam hakkında bilgi sahibi olmadığınızda, İris Çiçekçi’nin alanında uzman kadrosu bu konuda gerekli desteği vermek için hazırdır.

İris Çiçekçi’nin geniş çiçek seçeneklerinin yer aldığı web sitesine göz atarak, en güzel çiçekleri tercih edebilir ve tek tıkla zevkinize uygun aranjmanlar oluşturabilirsiniz. Kolay alışveriş ve kaliteli hizmet anlayışının buluştuğu İris Çiçekçi ile bütçeye uygun cazip fiyat aralıklarında birçok farklı türde canlı çiçeği bulmak mümkündür. Hangi çiçekleri tercih ederek değer verdiğiniz insanlara jest yapmak istediğiniz ise tamamen sizin hayal dünyanıza kalmıştır. 

Uzak mesafelerden dolayı sevdiklerinizin önemli anlarına şahitlik edemediğinizde ise firmamızın online çiçek siparişi hizmeti hemen imdadınıza yetişir. Sadece akıllı cihazlarınızı kullanarak firmamızın web sitesinde yer alan birbirinden güzel ve taze çiçekler arasından seçim yapmak ve tek tıkla değer verdiğiniz insanların adresine çiçek gönderimi yapmak için hemen İris Çiçekçi web sitesini ziyaret edebilir ve benzersiz çiçeklerle gönülleri yeniden fetih edebilirsiniz. Söz konusu çiçek dünyası olduğunda, İris Çiçekçi kalitenin tek adresi olmaya devam ediyor.